Cebri Boru İmalatı

Hidromekanik ekipmanlar sınıfına giren baraj ve hidroelektrik santral yapılarında kullanılan cebri boru imalatı günümüzde çok daha yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir. Cebri boru imalatında tasarım aşamasından montaj aşamasına kadar her aşaması ciddi bir mühendislik birikimi ve ekip çalışması gerektirir.

Cebri boru imalatı boruların tek veya çift hat olmasına göre ya da tasarım ve türbin sayısına göre çeşitlilik göstermektedir. Açık su yüzeyinden tek hat olarak başlayan borular santral girişinde kollara ayrılır ve bu ayrılma bölgesi branşman için cebri boru imalatının kaliteli olması önem taşımaktadır.

Cebri boru ve branşmanlar için çalışmalar yapılıp uygun kalınlık ve mukavemette çelik sac levhaların bükülmesi ve düz dikiş kaynaklı konstrüksiyon ile veya spiral kaynaklı borular birleştirilerek cebri boru imalatı yapılır. Seta Çelik, cebri boru imalatında gerekli donanıma sahip olmakla birlikte, işini ciddiyetle yapan, bilgi birikimi olan ve ekip çalışmasına uyum sağlayabilen personelleriyle bu alanda yıllardır hizmet vermektedir.