Branşman

 Seta Çelik, helezon çeşitlerine uygun çelik imalatında sayısız olasılıkla, uygulama yardımı ile hizmet vermektedir. Helezon çeşitleri, temel olarak dönen bir vida tipi burgu vasıtasıyla malzemenin bir yerden bir yere taşınmasına yardımcı olur. Malzeme yatay, dikey veya ayrıca taşınacak malzeme için gereken açıda taşınabilir. İdeal olarak, dikey kaldırma için bir borunun içinde veya malzemenin yatay taşınması için U şeklinde bir oluk içinde dönen bir helezon burgudan oluşur.

Helezon çeşitleri, ihtiyaç duyulduğu şekilde doğrudan çekiçli değirmenlere veya depolama kutusuna bırakılabilir. Helezon çeşitleri, yüksek kapasiteli presden üretilmiştir ve doğru boyutlara sahiptir.

Yatay helezon en yaygın kullanılan helezon çeşitleri arasında yer alır. Bir malzemenin bir parçasından diğerine dökme malzemelerin taşınması için kullanılan yatay vidalı konveyörler çok çeşitli ebatlarda, uzunluklarda, konfigürasyonlarda ve inşaat malzemelerinde mevcuttur.

Helezon çeşitleri tipik olarak, belirli dökme malzemenin malzeme özelliklerine bağlı olarak dökme malzemeleri yüzde 15, 30 ya da yüzde 45 oluk yüklemesinde taşımak için tasarlanmıştır. Genel bir kural olarak, hafif, serbest akışlı ve aşındırıcı olmayan dökme malzemeler için yüzde 45'lik oluk yükleme kullanılabilir. Yüzde 15 ila 30 oranında oluk yükleri tipik olarak daha yoğun, durgun ve daha aşındırıcı dökme malzemeler için kullanılır.