Su Tankları

Su tankları imalatı yapan Seta Çelik, sanayi sektöründe yaygın olarak su depolamada kullanılan su tankları için imalat ve montaj hizmetleri sunmaktadır. Su tankları yer üstü veya yer altı, yatay, dikey veya dikdörtgen olabilir; karbon çelik, astarlı karbon çelik veya paslanmaz çelikten yapılabilir. Boru bağlantıları, merdivenleri, platformları, korkulukları, iç ısıtıcıları, karıştırıcıları, yalıtım ceketleri ve diğer yardımcı bileşenleri için imalat ve montaj hizmetleri sunulmaktadır. Endüstriyel su tankı imalatı yapan Seta Çelik, sanayide kullanılan gıda amaçlı ve gıda amaçlı olmayan paslanmaz çelik su tankı imalatı yapmaktadır.

Tarımsal, endüstriyel ve kamu hizmeti müşterileri, su depolama tankları ürettiğimiz kuruluşlardan bazılarıdır. Kullanım alanları arasında işlem tankları, sızıntı suyu veya atık su toplama sistemleri, yağmurlama tankları ve içilebilir ya da içilemeyen su depolama yer alır. Güneydeki içme suyu depolama tankları, güvenli ve kirlilik barındırmayan bir ortam sağlamak için en yüksek standartlarda üretilmiştir.

Su Tankları

Ülkemizde metal su tankları genellikle sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılır. Özellikle bu tanklar su depolamada kullanılan su tankları için imalat ve montaj şeklinde üretilirler. Ayrıca su tankları yer üstü veya yer altı, yatay, dikey veya dikdörtgen şeklinde üretilebilir. İçeriğinde kullanılan karbon çelik, astarlı karbon çelik veya paslanmaz çelik kullanılarak üretilirler. 

Bu tankların boru bağlantıları, merdivenleri, platformları montajda önemlidir. Aynı zamanda tankı destekleyerek korkulukları, iç ısıtıcıları, karıştırıcıları bulunur. Tankın teknik özelliğinde yer alan yalıtım ceketleri ve diğer yardımcı bileşenleri bu tanklar ile birlikte üretilir.

Su Tankları Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Özellikle paslanmaz çelik su tankları tarımsal, endüstriyel ve kamu hizmetleri tarafından tercih edilir. Aynı zamanda kullanım alanları arasında işlem tankları, sızıntı suyu veya atık su toplama sistemleri, vardır. Özellikle yağmurlama tankları ve içilebilir ya da içilemeyen su depolama alanlarında kullanılır. Aynı zamanda su tankları suyu depolama tankları şeklinde üretilir. Bu tanklar güvenli ve kirlilik barındırmayan en yüksek standartlara bağlı olarak üretilmiştir.

Su tankı özellikle su koruması ve su tesisatı için üretilir. Tankın üzeri metal veya plastik bir kapla örtülür. Su tankları ayrıca bitkiler ve hayvancılık, kimyasal üretim, gıda hazırlama da kullanılır. Tarımda sulama, tarım arazilerinde yangın söndürme de kullanılır. Ayrıca tarımın birçok çeşidinde  bu uygulamada kullanılır. Su tankı bileşenleri tankın genel tasarımında ve inşaat alanları gibi kaplamalarını içerir. Birçok alan da kullanılan su tankları plastik   cam elyafı, fiberglas, beton, taş,  çelik gibi bileşenlerden oluşur.