Saha Tankları

Seta Çelik, ağır sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılan saha tankları için imalat ve montaj hizmetleri sunmaktadır. Endüstriyel alanda saha tankı imalatı, kullanılan ürünleri stoklamak amacıyla yapılır. Saha tanklarının hacmi oldukça büyüktür. Hacim olarak farklı boyutlarda tank imalatı yapılabilmektedir. Yağ, su, akaryakıt ve benzeri ürünleri stoklama ihtiyacı saha tankı imalatıyla karşılanır. Saha tankı imalat ve montaj hizmetlerimiz uluslararası standartlara uygundur ve yüksek kalitede yapılmaktadır.

Saha Tankı

Saha tankları genellikle sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılır. Ayrıca ülkemizde birçok saha tankı için imalat hizmetleri vardır. Saha tankları özellikle kullanım amaçlarına göre üretilir ve uygulanırlar. Aynı zamanda alanlara özel gerekli boyut ve özelliklerle imal edilirler. Özellikle kullanılacak alana uygun çelik sınıfı seçilerek üretilirler. 

Saha tankı üretiminde kullanılan çelik iki şekildedir. Bunlar karbon çeliği ve paslanmaz çelik gibi bileşenlerden oluşur. Saha tanklarında karbon çelikleri üç şekilde sınıflanır. Bunlar düşük karbonlu çelik, orta karbonlu çelik ve yüksek karbonlu çeliklerdir. Aynı zamanda saha tankı oluşturmak için kullanılan paslanmaz çelik beş çeşitten oluşur.

Saha Tankı Özellikleri Nelerdir?


Saha tankı uygulamasında da kullanılan düşük karbonlu karbon çeliği kullanılır. Özellikle üretiminde paslanmaz çelik türleri kullanılır.  Aynı zamanda karbon çeliği imalatında yer alır. Buna istinaden karbon çelik paslanmaz çelikten daha uygun ve daha çok tercih edilir. Aynı zamanda karbon çelik saha tanklarına esnek kalite sağlar. Bununla birlikte, karbon çelik plakalardan oluşan saha tankında kullanılan temel montajı kolaylaştırır.

Saha tanklarının tasarımı ve işletilmesinde, genellikle içinde bulunan akışkanın niteliği önemlidir. Buna bağlı olarak saha tankları uygulamasında birçok çevre düzenlemesi oluşturulur. Özellikle saha tankları, yer altı depolama tanklarından farklı özelliklere sahiptir. Genellikle saha tankları petrol endüstrisi, atık maddeler, su, kimyasallar gibi alanlar avantaj sağlar. Aynı zamanda diğer tehlikeli maddeler ve materyalleri önlemede etkilidir.  Saha tankları imalatında sanayi standartları esastır.