Paslanmaz Çelik Su Tankları

İşletmeniz için bir su tankı satın alma kararı verirken, dikkate alınması gereken çok şey vardır. Çoğu işletme sahibi için önemli hususlar maliyet, boyut ve konumdur. Tankın maliyetine veya büyüklüğüne karar vermeden önce, inşaat malzemesini dikkate almak önemlidir.

Su depoları beton, çelik ve polietilen gibi çeşitli malzemelerde mevcuttur ve bunların her biri kendi faydalarına sahiptir. Bununla birlikte, paslanmaz çelik tanklar genel olarak en iyi seçenek olarak kabul edilir.

Paslanmaz Çelik Su Tanklarının Yararları

1. Korozyon Koruması: Paslanmaz çelik, çelik, beton veya plastik ile karşılaştırıldığında muazzam bir dayanıklılık sunar. Bu malzeme suyla veya diğer aşındırıcı maddelerle çalışan bir iş için yararlı bir özellik olan biyosidlerin yanı sıra su ile oksidasyona da direnç gösterir. Ayrıca paslanmaz çelik su depoları için dahili veya harici kaplama gerekli değildir.

2. Dayanıklılık ve Uzun Ömür: Paslanmaz çelik tanklar, kavitasyona, çatlak korozyonuna ve ayrıca kirlenmiş ve saf sularda aşınma ve yıpranmaya karşı yüksek direnç sunar. Bu malzeme geniş bir sıcaklık ve basınç aralığında sünek kalır. Isıya dayanıklıdır ve zararlı radyasyonlara maruz kalmadan etkilenmez. Ayrıca, paslanmaz çelik su tanklarında donma, paslanma veya çatlama gibi riskler yoktur.

3. Geri dönüştürülebilir: Paslanmaz çelik, güvenli bir metal alaşımı olarak kabul edilir, bu da çevre dostu demektir. Uzun yıllardan beri paslanmaz çeliğin üretiminde önemli gelişmeler olmuştur. Bu gelişmeler doğal enerji ve kaynak kullanımına odaklanmaktadır. Çoğunlukla, yeni paslanmaz çelik su tankları %60-70 geri dönüştürülmüş malzeme içerir, böylece biyolojik olarak parçalanabilir ve geri dönüştürülebilir hale getirir. Bu ayrıca bir üreticinin ve bir kullanıcının karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olur.

4. Hijyenik: Beton depolama tankları maliyet avantajı sunar, bu nedenle en çok tercih edilenlerdir. Bununla birlikte, birçok kullanıcı hijyenik tarafı hakkında habersizdir. Beton tanklar bakteriyel ve küf gelişmesine ve kimyasal sızıntıya karşı hassastır. Gözenekli olan bu tanklar, su kaynağını kirleten kalsiyumları süzdürür. Bununla birlikte, paslanmaz çelik hijyenik bir malzemedir. Sudaki inertliğine katkıda bulunan yüksek pasif film stabilitesine sahiptir. SS alaşım elementlerini (Ni ve Cr), gözenekli olmayan bir malzeme olmasına rağmen, sızıntıya neden olmaz. Sonuç olarak, beton su tankından daha hijyenik içme suyu sunar.

5. Mobilite: Çoğu beton su tankının yerinde dökülüp yerinde sabit kaldığı görülmektedir. Ancak, bu herkese uygun olmayabilir. Bir şirket yerini değiştirirse, beton santralini taşımak imkansızdır. Paslanmaz çelik tanklar, bir forklift veya başka yollarla kolayca taşınabilir. Bu, yeni bir tank satın alma maliyetini, bununla ilgili stres ve çabaları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

6. Estetik Değer: Betondan, plastikten veya diğer ucuz malzemeden yapılan su tankları, bu kadar güzel görünmüyor. Birkaç yıl çalıştıktan sonra küfle süzüldüler. Paslanmaz çelik tanklar akıcı görünmektedir ve herhangi bir ortama uyacak şekilde kolayca boyanabilir.

7. Maliyet: Paslanmaz çelik su tankları daha ucuz tanklardan daha uzun kullanım ömrüne sahiptir ve daha az onarım, kurulum veya bakım gerektirir. Bu, Toplam Sahip Olma Maliyetini (TCO) azaltmaya yardımcı olur.

Paslanmaz çelik su tanklarının yukarıda belirtilen tüm faydaları popülaritesini artırdı. Bu avantajları anladıktan sonra, tanklarınızı tanınmış bir tedarikçiden almanız önemlidir. Seta Çelik, olarak güvenilir imlatcı olarak paslanmaz tank imalatı'nı en iyi şekilde yapıyoruz.