Cebri Boru Atık Depolama Sisteminiz Doğru Çalışıyor Mu?

Cebri Boru Atık Depolama Sisteminiz Doğru Çalışıyor Mu?

Cebri boru atık depolama süreçlerinizi ve sistemlerinizi düzenli olarak test etmeniz çok önemlidir ve burada aramanız gereken iki yaygın hata vardır.

Genellikle kirlilik önleyici vanaların servisini yapmak için çağrı alırız. Başa çıkmak zorunda olduğumuz başlıca sorunlardan biri, ya kapanmayacak şekilde ayarlanmış olan cebri boru vanaları ya da bir boşaltma vanasını kapattıklarında, akışı tamamen durdurmadıklarını fark eden sahalardır.

Deneyimli mühendislerimiz ile son çıkışta dengeleme havuzuna yerleştirilen kirlilik önleme cebri boru hattının yıllık hizmetini vermelerini istedik. Vana açık / kapalı çalışmış görünüyordu, ancak kapalı alan denetimi sırasında vana stopları yanlış noktada ayarlandı. Herhangi bir ayarlama kanıtı göremedik ve sadece vananın hiçbir zaman tam olarak kapanmayacağı sonucuna varabilirdik.

Valfin tamamen kapanmasına izin vermek için ayarlama yaptık. Bu, müşterimiz için kapamaya yakın vanaya ulaştı, ancak orijinal valfın orijinal olarak yanlış şekilde belirtilmiş olması gibi bir sınırlama olmadı. Bu, bir sızıntı olayı meydana geldiğinde, kurdukları sistemin gerçekte bir kirlilik salınımı içereceğinden emin olmak için bir kirlilik önleme valfine dayanan tüm sitelere bir uyarı işlevi görmelidir.

Seta Çelik, Cebri Boru Çözümleri ile mevcut ekipmanların operasyonel gerekliliklere göre performansını arttırmayı hedefliyoruz. Yaygın olarak görülen bir arıza, site kirliliği kontrol valflerini çalıştırmak için saha şebeke gücünü kullanmaktır. Elektrik kesintisi sırasında çoğu zaman ekipman taşması meydana gelir, elektriksiz bir kapatma sistemi açıkça etkisiz olduğundan, acil durum yedeklemesine ihtiyaç duyulmadan muhafaza şebeke vanalarını şantiye şebekesine bağlamaktan kaçınılır.

Bir kirlilik önleme sisteminin tüm amacı acil bir durumda çalışır. Acil bir durumla karşılaştığınızda, bunun bir sızıntı olayı mı yoksa bir yangın mı olduğu, sistemlerinizin çalışmadığını keşfetmek için çok geç. Seta Çelik olarak cebri boru muhafaza tesislerinizin düzenli olarak bakımını ve test edilmesini öneririz ve size bu konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.