Basınçlı Kap İmalatı

Basınçlı Kap imalatı, genellikle 15 psig'nin üzerinde, yüksek basınçlarda sıvıları, buharları veya gazları tutacak şekilde tasarlanmış kaplardır. Petrol rafinasyonu ve kimyasal işleme endüstrilerinde kullanılan yaygın basınçlı kap imalatı örnekleri, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, depolama tankları, kazanlar ve ısı değiştiricileri içerir. Basınçlı Kapların sıcaklığa bağlı olarak tasarlanan kendi çalışma limitleri vardır. Bu sınırların dışında faaliyet yapmak Basınçlı Kaplara zarar verebilir ve potansiyel olarak çevreye ya da felakete yol açabilecek arızalara yol açabilir.

Basınçlı Kap imalatı muazzam basınç altında çalıştıkları için, delinmiş bir basınçlı kap imalatı, zehirli gaz sızıntılarına, yangınlara ve hatta patlamalara yol açacak şekilde inanılmaz derecede tehlikeli olabilir. Basınçlı kap imalatı yapımını, bakımını ve denetimini kapsayan çeşitli standartlar ve uygulamalar vardır. Depolanan maddelerin doğası gereği, Basınçlı kap imalatı için gerekli olan titiz emniyet standartlarını karşılanması zorunludur. Seta Çelik’de, güvenli çalışma basıncının kritik olduğu çok çeşitli Basınçlı kap imalatı üretimi yapılmaktadır.

Güvenli çalışma basıncının kritik olduğu çalışma ortamları için geniş bir basınç kabı çelik levha kaliteleri yelpazesi sunuyoruz. Basınçlı tank imalatı ve kazan kalitesinde çelik, petrol endüstrisinde, petrokimya endüstrisinde ve gaz üretim endüstrisinde yaygın olarak bulunur. Bu sektörlerdeki şirketler, kalite, test ve tedarik koşulları bakımından en yüksek talepleri belirliyor ve Seta Çelik, bu talepleri karşılamak için gerekli tüm uzmanlığa sahiptir.